Vestlused tulnukaga. Minu sõber Rohaan

Triin Lellep, Vestlused tulnukaga. Minu sõber Rohaan. Petrone Print 2023

Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama aastakümnete tagusest ajast, mil meil oli tore traditsioon mõne „võtuka“ käigus korraldada ühislugemine. Sel moel sai läbi töötatud hulk raamatuid, sealhulgas „Lenin ja lapsed“, Iina Aasamaa „Käitumisest“ (moens, kutid!) ja mitmeid teisi tähtteoseid. Need olid lustlikud õhtud, mis läksid üle öödeks ja mõnikord ka hommikuteks ning kulutasid jaburuse talumise nupule sisse märgatava jälje.

„Vestlused tulnukaga“ sattus mulle täiesti kogemata ette Rahva Raamatu veebilehe uudiskirjanduse seas ja esimesel pilgul mõtlesin, et Juur või Kivirähk on jälle midagi tootnud.

Autori nimi kukutas mu entusiasmi nulli, aga võimalus head võtuka-raamatut leida siiski säilis. Kuna mul oli just sama päeva õhtuks kokku lepitud kohtumine raamatupoes ja enne seda tunnike vaba aega, hõivasin tugitooli ja asusin aega veetma.

Kuna vestlused mahuvad kenasti taskuformaadis pehmesse köitesse, läks lugemine ladusalt, välja arvatud kohad, mida tuli mitu korda üle lugeda, et veenduda: jah, niimoodi kirjutabki. Väga hea võtukaraamat! VÄGA hea! Vaatamata tähemärkide vähesusele leidub naljakohti nagu putru, selle raamatu saatel saab veeta suisa mitu sisukat õhtut.

Peategelane on tulnukas Rohaan, kes elab Essassani-nimelisel planeedil (kummikeksu kauaaegse ja veendunud austajana tahaksin väga teada, kas kuskil on ka Tessassan ja Kossassan?) ja vestlused temaga saavad teoks läbi autori abikaasa, kes on osav ja kogenud kanaldaja. Rohaan esindab palju arenenumat tsivilisatsiooni kui meie oma ning õnneks on olemas harukordne võimalus vestelda targa tulnukaga läbi selleks otstarbeks loodud veebilehe. Seal saab broneerida aja Rohaaniga rääkimiseks autori abikaasa vahendusel ja seega täidab raamat põhimõtteliselt tähtedevahelise kanalisatsiooniettevõtte paksu reklaamlehe rolli.

Rohaan saab enda sagedust alandada teatud määral, kuid see pole siiski piisav, et meiega praegu silmast silma kohtuda. Meie peame omalt poolt tegema tööd ja astuma sammu vastu kõrgema sageduse poole. Väikeseid edusamme oleme siiski teinud: kui läheksime tagasi meie oma keskaega, näeksid sealsed inimesed meid helendavalt, sest oleme jõudnud kõrgemale sagedusele, Samas, maiad ja mõned muud põlishõimud, kes pole läinud kaasa meie modernse ühiskonnaga, vibreerivad endiselt 200 000 Hz juures ja suhtlevad maaväliste elanikega vabalt.

Mõned inimesed on avaldanud siiski tingimata soovi kohtuda Essassani elanikega. Nii on Rohaani esimese kontakti spetsialistidest sõbrad andnud kolmel korral jah-sõna ja leppinud kokku Maa-inimesega kohtumise. Igal korral, kui nad on oma skautlaevaga kohtumispaigale lähenenud, on neid pikisilmi oodanud inimesed paanikas ära jooksnud. Sama juhtus ka ju minul ja mu abikaasal, kui me põllul Rohaani kosmoselaeva nägime.  

Paistab, et luuk on sellel kanalisatsioonil pidevalt pealt ära, sest sealt voolab üks vestlus teise järel, kirja pandud imekaunis laulvas Essassani-Maa ühendstiilis.

„Rohaan, Osa teadlasi kahtlustavad, et Kuu on tehislik taevakeha. Nende väiteid kinnitavad Kuu pinnal tehtud helivibratsioonide mõõtmised, mis näitasid, et Kuu peab seest õõnes olema, mis aga planeedi puhul ei saa võimalik olla.“

„Maavälised tsivilisatsioonid terraformisid Kuu ehk siis kujundasid selle Maa-sarnaseks ja teleporteerisid seejärel Kuu Maa orbiidile. Kuu oli alguses naturaalne, aga siis ehitati see ümber kosmosejaamaks ja selle diameetrid projekteeriti ideaalselt Maaga sobivaks. Mõtle päikesevarjutusele, Kuu varjab täielikult kogu Päikese.“

„Milleks meile Kuud vaja on?“

„Maa kliima oli väga kuum ja heitlik. Kuigi teil esineb praegugi looduskatastroofe, siis ilma Kuuta oli neid mitukümmend korda rohkem. Kuu tulek nihutas Maa telge ja muutis kliimat. Tulevikus saate veel ühe Kuu asteroidi kujul, mis tuleb teie orbiidile ja mille teete Maa-sarnaseks. Alles siis ühtlustub teie kliima täielikult.“

„Kui palju mõjutab meie elu külmades elutingimustes elamine?“

„Olles päikese käes ja soojas, kogete naturaalse planeedi sagedust, mis teid tervendab. Kui te elate vaid külmas kliimas, siis võite tunda, et teie keha on häälest ära ega saa end loomulikul viisil väljendada. Sellepärast ongi inimestel haiguseid vähem, mida rohkem lõuna pool nad elavad. Kui sa tuled meie planeedile, siis sa näed, et meil on pidevalt soe kliima – 20 kraadi – ja me oleme ühenduses oma planeediga.“

„Kas ka meil kaovad aastaajad täielikult ära või need on tulevikus lihtsalt leebemad?“

„Aastaajad kaovad täiesti ära, tulevikus pole teil enam lund ega jääd.“

„Ja jääkarud ja pingviinid, mis neist saab?“

„Nad siiski eksisteerivad, aga teises reaalsuses. Teie neid tulevikus enam ei koge.“

Minu siiras tahe seda raamatut laiale publikule meelelahutuseks soovitada kestis senikaua, kuni jõudsin leheküljele, kus on Essassani tervendavad retseptid, sh organismipuhastuseks ja vähiraviks. Tegelege oma vaimlemise, võnkumise ja universumi tarkusega palju tahate, pendeldage harmooniasse oma vasaku kõrva vibratsioone, aga jätke meditsiinilised küsimused ja raskelt haiged inimesed mängust välja. On väga alatu pakkuda ravimi pähe oma fantaasiaid, olgu need sündinud mõne tõve kaasmõjul või Kaastunde Vaimu sellerisektist.

Raamatu lõpus on ka küsimuste-vastuste ring, kus on ära toodud üks särav vastus teise järel.

Mida teha. et võita Nobeli kirjanduspreemia?

Mitte midagi. Mis juhtub, kui sa proovid võita? Sa proovid. Kui sa teed seda, mida sa armastad ja lased sel olla, mis see peab olema, siis sa näed, mis juhtuma hakkab. Muidugi võib sul olla soov võita, aga ära nõua, et see peab nii minema, sest siis sa teed oma tööd tingimustega. Paradoks on siin, et sa võidad, kui sa teed seda, mis sulle põnevust pakub ega hooli sellest, kas võidad või mitte.

Kuidas võita loteriiga?  

Esiteks, sa saad võita, aga paljudel teist on vale arusaam, kuidas seda teha. Te mõtlete, kuidas ma saaksin küll valida võidunumbrid? Sa tead, et te vahetate miljardeid paralleel-reaalsuseid sekundis. Numbritel pole mingit tähendust, sest vahetad reaalsuseid kogu aeg. Tõeline lahendus on selles, et pead keskenduma sellele reaalsusele, kus sinu valitud number võidab. Lülita ennast ümber reaalsusesse, kus numbrid, mis sa valisid, on võidunumbrid. Usu, et sa oled õiges reaalsuses. Muidugi see vajab harjutamist, aga mida rohkem sa seda praktiseerid, seda rohkem õpid ja hakkad võitma.

Kas ma peaksin sõjaks valmistuma või ära kolima, kui ma elan sõjaohtlikus piirkonnas ja tunnen hirmu?

Kõigepealt on oluline mõista, et sa ei toidaks reaalsust, mida sa ei soovi kogeda. Ära keskendu sellele, mida sa ei soovi. Kui sa valmistud sõjaks, sa loodki sõda. Säilita endas rahu, siis sõda ei mõjuta sind ja aja möödudes viib see sind reaalsusesse, kus ei ole sõda. Kui su intuitsioon ütleb sulle, et sa peaksid ära kolima, siis koli ära. Aga õige intuitsioon tuleb alati positiivsest emotsioonist. Kui sa tunned hirmu ja mõtled: ma pean siit põgenema. siis see pole intuitsioon. Intuitsioon on tunne, mis ütleb sulle, et sa tahad minna ära, sest eelistad olla kuskil mujal. Sel juhul juhatab põnevus sind mujale.

Sellesse taskuraamatusse on koondatud terve hulk levinumaid uhhuu-teooriaid alates muidugi tulnukatest ja Atlantisest ja lõpetades terraformitud Kuu ja püramiidideni („…raadioantennid, mis toovad teieni miljonite aastate Orioni planeedi ajaloo, kui sa oled püramiidi sees. See võtab ka vastu energiat, sellepärast teie Lähis-Idas ongi nii palju endist Orioni energiat.“). Tekst on nii kirjeldamatult sisutihe, et igaüks meist võib lugedes tunda end Nobeli laureaadina. Jah, ma oskasin seda oodata, aga samas ei osanud ka. Kui lõpptulemuse kirjeldamiseks kasutama üht sõna, oleks selleks „infantiilne“. Ja kui tohiks lisada veel ühe, siis ka „tulus“, sest selle paberihuku hind ületab 20 eurot.

Vähemalt seisab see „teos“ raamatupoes esoteerikariiulis, mitte tervise ega psühholoogia all. Hea seegi. Aga rohelisest mõtteviisist ei ole selle raamatu kirjastajal küll enam põhjust rääkida. Need vaesed puud surid mõttetut surma.

P.S. Autori abikaasa võtab Essasani-Rohaani kanalisatsiooniluugi kergitamise eest tasu 150 eurot tunnis. Selle kõrval on 20+ eurot reklaambrošüüri eest ju käkitegu! Kui olete oma elu elanud nii, et puudub vajadus midagi kahetseda, siis ostes “Vestlused tulnukaga” saate selle vea parandada.

Leave a Comment

Scroll to Top